Wolontariackie Wariacje Kulturalne w toku

wolontariackie wariacje1

W TOKU

Dzialaj Lokalnie logoW dniach 25 września i 2 października odbyły się już warsztaty integracyjne dla dwóch grup młodzieży. Wzięło w nich udział 21 wolontariuszy z połanieckiego gimnazjum. Oprócz zapoznania się, integracji i dobrej zabawy młodzież ćwiczyła pracę w zespole a także omawiała ważne kwestie związane z wolontariatem: co to jest wolontariat, co to znaczy być wolontariuszem, jakie są rodzaje wolontariatu. Uczestnicy spotkania zastanawiali 17 się, co mogliby robić jako wolontariusze. Pomysły, (a były wśród nich: aukcje, zbiórki charytatywne, wyjazd do schroniska dla zwierząt, zorganizowanie gier dla dzieci z domu dziecka, pomoc
w realizacji imprez w przedszkolu), będą realizowane sukcesywnie w ciągu całego roku szkolnego. Zdjęcia z warsztatów zamieszczamy w galerii.

W środę 14 października młodzież – 20 osób, jedzie do Krakowa, do Teatru Groteska, aby wziąć udział w warsztatach teatralnych i obejrzeć spektakl „Przygody Odyseusza”. Wolontariusze będą mieli okazję spotkać się z aktorami teatru i porozmawiać na temat obejrzanego spektaklu.

Życzymy im wspaniałych przeżyć na widowni i owocnej pracy warsztatowej. Po powrocie młodzież sama będzie realizować spektakl teatralny dla maluchów z Połańca.

Rozpoczynają się również zajęcia warsztatowe dla grupy mającej realizować tańce integracyjne dla gimnazjalistów.

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży Farma.

polaniec  akademia-rozwoju-filantropii farma