Warsztaty kreatywności

7 listopada grupa wolontariuszy z Połańca miała możliwość uczestniczenia w kilkugodzinnych warsztatach kreatywności, w ramach projektu „WolontariackieDzialaj Lokalnie logo wariacje kulturalne”. Zajęcia prowadził doświadczony psycholog, trener, specjalista od niekonwencjonalnych metod szkolenia i pasjonat żonglowania pan Mirek Urban.

warsztaty1 Zabawy i ćwiczenia miały na celu rozwijanie osobistych predyspozycji, odkrywanie nowych możliwości i umiejętności oraz przezwyciężenie własnych słabości i lęków.

Zadania z jakimi zmierzyli się wolontariusze były bardzo różnorodne, od wymyślania skojarzeń, historyjek, do rozwiązywania zagadek logicznych, które uczyły innego spojrzenia i twórczego podchodzenia do problemów. Zadania indywidualne i w grupach rozwijały pomysłowość i kreatywność uczestników. Zabawy ruchowe rozwijały koncentrację i umiejętność pracy w grupie. Wszystkie działania dawały wiele radości i sprzyjały integracji grupy. Na koniec uczestnicy zabawili się w innowatorów i wymyślili wiele nowych wynalazków. Właściwie warsztaty kreatywności mogłyby się dopiero wtedy zaczynać, bo z upływem czasu wszyscy rozkręcali się i na koniec czuli już moc kreatywnego myślenia.

Warsztaty2 Przesłaniem zajęć było to, aby wytępić ze swojego umysłu przekonania, że „nie da się”, że „nie jestem dość dobry”, „nie mogę czegoś dokonać”. Na warsztatach młodzi wolontariusze uczestnicy nauczyli się rozpoznawać i rozwijać własny potencjał, wyznaczać sobie cele i dążyć do nich z wiarą we własne nieograniczone możliwości. A wszystkie trudne na początku zadania dało się rozwiązać, z pomocą przyszła kreatywność, która jest w każdym z nas.

W przerwie wolontariusze wraz z trenerem i opiekunami zjedli smaczną pizzę i zdrowe owoce.

Wszyscy jednomyślnie uznali, że takie zajęcia to wspaniała inwestycja we własny rozwój. Nikt z uczestników nie żałował poświęconego sobotniego czasu.

 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży Farma.

 polaniec  akademia-rozwoju-filantropii farma

p1

Joomla templates by Joomlashine