Program „Klub” zakończony

Stowarzyszenie „Bliżej” zakończyło realizację projektu w ramach Programu „Klub” – edycja 2017 w którym znalazły się zajęcia sportowe - siatkówka dla dziewcząt i badminton dla uczniów szkoły podstawowej - klas młodszych i gimnazjalnych.

Wsparciem w ramach Programu "Klub" objętych zostało 16 zawodniczek piłki siatkowej oraz 20 zawodników badmintona w wieku 12-16 lat. Odbyły się łącznie 144 godziny treningów dla obu sekcji. Treningi prowadzone były na terenie Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Połańcu. W ramach realizacji zadania zostały zakupione: rakiety, lotki, torba, stroje sportowe, piłki siatkowe, wózek, siatka treningowa oraz taśmy do ćwiczeń. Oprócz cotygodniowych zajęć treningowych zawodnicy biorący udział w projekcie uczestniczyli w zawodach sportowych organizowanych na terenie miasta Połaniec i poza nim, doskonale prezentując się w strojach zakupionych w ramach projektu.

W dniu 10.11.2017 r., na hali sportowej Zespołu Szkół im. Oddziału Partyzanckiego AK Jędrusie, w ramach programu "Klub" zorganizowany został turniej w piłkę siatkową drużyn: gimnazjalnych i licealnych. Do rozgrywek zgłosiło się cztery drużyny ok. 30 osób. Forma tych rozgrywek była bardzo swobodna, relaksacyjna i towarzyska. Nie został wyłoniony mistrz turnieju, ponieważ wszyscy jednogłośnie zdecydowali, że gra nie będzie toczyła się o miejsca. Liczyła się zabawa i współzawodnictwo.  Młodzież w tym dniu spędziła bardzo aktywnie czas, co z pewnością zaprocentuje w ich rozwoju.

24.10.17 r. w Zagnańsku odbył się  Wojewódzki Finał w Badmintonie Drużynowym. Dziewczęta z Połańca zajęły VI miejsce na 15 drużyn, natomiast chłopcy IV miejsce na 17 drużyn. Nasi uczniowie najlepiej prezentowali się mając tak piękne stroje i tak dobry sprzęt do badmintona dzięki projektowi Klub.

Zajęcia w ramach projektu prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy i trenerzy:

-  mgr Alina Switek - sekcja badmintona,

-  mgr Monika Pławska - sekcja piłki siatkowej dziewcząt.

Wszystkie zajęcia dla uczestników były nieodpłatne. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych latach.

Zdjęcia do obejrzenia w galerii.

Środki finansowe pozyskane przez Stowarzyszenie „Bliżej” na realizację programu pochodziły z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Miasta i Gminy Połaniec.

MINISTERSTWO SPORTU I TURYSTYKI

Połaniec