Wieczór ze zdrowym żywieniem

ZdrowieW niedzielny wieczór, 26 października 2014 roku w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Połańcu miało miejsce niezwykle sympatyczne, nietypowe i nieszablonowe spotkanie   pań, które zaliczają się do kategorii wiekowej 40+. Imprezę zorganizowała nieformalna grupa połańczanek, które wpadły na pomysł realizacji projektu „Kobiety, głowa do góry! Życie zaczyna się po czterdziestce!”. Inicjatywę wspiera Stowarzyszenie „Bliżej”. Na spotkanie przybyło grono ponad 60 pań, Każda z nich uhonorowana została na starcie okolicznościowym orderem ,, Babeczka na 5”, po czym wszystkie ,,super babeczki” z uwagą wysłuchały profesjonalnego wykładu na temat „Jak powinny odżywiać się panie po czterdziestce” i obejrzały prezentację przygotowaną przez panią Agnieszkę Switek,   fachowca – dietetyka. Pyszności

Po wykładzie przyszedł czas na wprowadzenie teorii w praktykę. W niecodziennej jesiennej scenerii i przepięknym wystroju stołów uczestniczki prelekcji miały okazję skosztowania smacznych, mało znanych, wykwintnych a zarazem prostych, oryginalnych i nade wszystko zdrowych potraw, przygotowanych przez wolontariuszki – członkinie Stowarzyszenia ,,Bliżej” oraz dwie panie sympatyzujące ze stowarzyszeniem. Degustowane próbki smakołyków podzielono na kategorie tematyczne: dania bezglutenowe, soki i koktajle, zdrowa żywność oraz zioła i napary. Wszystkie cieszyły się ogromnym powodzeniem. Towarzyszące im przepisy rozchodziły się jak ciepłe bułeczki, a wymianom własnych doświadczeń kulinarnych nie było końca.

Wykład o zdrowym żywieniu Wierzymy, że po takim miłym wieczornym spotkaniu każda z pań wychodziła nie tylko z uczuciem rozkoszy na podniebieniu, ale też z podniesioną do góry głową, w której zagnieździły się nowe pomysły żywieniowe i zaczęły dojrzewać decyzje o zmianie dotychczasowego stylu życia. Życzymy pomyślnej realizacji tych planów. Trzymamy kciuki, wierząc, że tak będzie – wszak życie zaczyna się po czterdziestce!

Wieczór został przygotowany dzięki dotacji z programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu„Świętokrzyski Fundusz Młodych Inicjatyw. Wzmacnianie oddziaływania inicjatyw lokalnych poprzez animację oraz udzielanie małych grantów”.

Dziękujemy panu dyrektorowi za udostępnienie szkoły, w której mogło odbyć się to niecodzienne i jakże potrzebne wydarzenie.