Sprawozdanie - gra terenowa

Historyczne wydarzenie w Połańcu

19 października 2013 roku w piękne, sobotnie popołudnie w Połańcu miało miejsce historyczne wydarzenie – Pierwsza Miejska Gra Terenowa. Przedsięwzięcie zostało przygotowane przez młodych wolontariuszy skupionych wokół naszego Stowarzyszenia w ramach projektu „ Nowa generacja – wolontariusze wzmacniają organizacje”.

Do udziału w grze zgłosiło się cztery drużyny z różnych placówek: UMiG w Połańcu, Publicznego Przedszkola w Połańcu, naszego Stowarzyszenia oraz rodzina p. Jolanty i Sebastiana Nowaków. Uczestników przywitali wolontariusze ciekawą rymowanką, w której zawarte były zasady gry. Chcąc przybliżyć historię miasta młodzież odczytała wiersz pt. „Połaniec” oraz sporządzony specjalnie na tę okoliczność akt Uniwersału Połanieckiego, którego treść rozbawiła wszystkich słuchaczy. Odpowiedni nastrój chwili nadały historyczne stroje, w które byli przebrani wolontariusze.

Po przywitaniu nastąpiło losowanie kolejności rozpoczęcia gry. Każda drużyna otrzymała koszulki w wylosowanym kolorze, co odróżniało ich od innych uczestników zabawy. Zespoły miały do pokonania siedem różnorodnych zadań. Quiz ze znajomości historii miasta, zaszyfrowana legenda o Połańcu, kalambury, sztafeta, karne gole, oraz zdobywanie różnorodnych informacji na basenie to tylko niektóre zadania, z którymi musieli się zmierzyć nasi dzielni zawodnicy.

Na zakończenie imprezy na uczestników czekała gorąca herbata i kiełbaska z grilla. Uwieńczeniem wszystkich zmagań było odczytanie wspaniałych wierszy i piosenek, które każda drużyna tworzyła na trasie gry.

Ostatnim punktem gry było uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie pamiątkowych medali. Wszyscy we wspaniałych humorach obiecali, że spotkamy się za rok na kolejnej grze terenowej.

Organizatorzy dziękują pani dyrektor OSiR-u Karolinie Koper – Adamczak za pozwolenie uczestnikom gry na wejście na basen podczas wykonywania konkurencji oraz panu dyrektorowi Jerzemu Nowakowi za udostępnienie boiska sportowego i patio przy Publicznym Gimnazjum nr 1 w Połańcu. Duży ukłon kierujemy również dla pana Sławomira Szydłowskiego, który w profesjonalny sposób przeprowadził konkurencje sportowe na boisku szkolnym. Tytuł honorowego sponsora gry przyznajemy panu Grzegorzowi Strzale, kierownikowi restauracji „Winnica”, który nieodpłatnie wypożyczył zakładowego grilla.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, którzy bardzo dzielnie pokonywali wszystkie konkurencje.

Zdjęcia z przebiegu Miejskiej Gry Terenowej są już w naszej galerii!

Zapraszamy za rok!

Wolontariusze wzmacniają organizacje

Zapraszamy ochotników do rekrutacji do programu Wolontariusze wzmacniają organizację ! Spieszcie się -  macie czas do 2 lipca.

Trzeba tylko wypełnić fomularz zgłoszeniowy i już!

Potem same przyjemności:

• trzydniowy wyjazd
  • gry i zabawy
  • integracja
  • realizacja własnego projektu.

Wszystkie informacje w Aktualnościach: KLIK!

Powitanie lata

25 czerwca 2013 r. nasze wolontariuszki: Dominika Słowik, Marta Kulpińska, Kasia Kulpińska i Ewelina Rusek, pomagały w akcji „Powitanie lata” zorganizowanej przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Połańcu. Cały dzień opiekowały się grupami niepełnosprawnej młodzieży, które to grupy przyjechały do naszego miasta z całego województwa.

Miłym wolontariuszkom serdecznie dziękujemy!