Cele statutowe

Celem stowarzyszenia jest:

1. Działanie na rzecz dzieci, młodzieży i rodzin, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych osób i rodzin.
  2. Działanie na rzecz zapobiegania marginalizacji osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
  3. Udzielanie pomocy w sytuacjach kryzysowych dzieciom, młodzieży i rodzinom w tym pomoc ofiarom wypadków, katastrof i klęsk żywiołowych.
  4. Działalność charytatywna.
  5. Ochrona i promocja zdrowia.
  6. Promocja zatrudnienia i aktywizacji zawodowej osób pozostających bez pracy oraz prowadzenie działalności na rzecz dobrego startu zawodowego młodych ludzi.
  7. Działanie na rzecz rozwoju osobistego kobiet i mężczyzn oraz twórczości i kreatywności dziecimłodzieży
  8. Upowszechnianie krajoznawstwa, wypoczynku i rekreacji dzieci i młodzieży
  9. Promocja i organizacja wolontariatu.
  10. Prowadzenie działalności edukacyjnej, opiekuńczej i wychowawczej, w tym propagowanie umiejętności psychologicznych służących samorealizacji i poprawie kontaktów społecznych.
  11. Udzielanie pomocy rodzicom i wychowawcom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i opiekuńczych.
  12. Edukacja społeczno-prawna w zakresie problemów związanych z uzależnieniami i przemocą.
  13. Działalność profilaktyczna wobec zagrożeń patologią społeczną.
  14. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu oraz korzystania przez dzieci i młodzież z dóbr kultury.
  15. Szerzenie świadomości europejskiej, wiedzy o Europie i programach europejskich oraz rozwijanie współpracy międzynarodowej.
  16. Pobudzanie i stymulowanie aktywności społecznej, kulturalnej i gospodarczej mieszkańców, szczególnie dzieci i młodzieży.
  17. Wspomaganie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, kształtowanie świadomości obywatelskiej oraz postaw aktywnego i świadomego uczestnictwa w życiu publicznym, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.
  18. Podejmowanie działań na rzecz rozwoju stowarzyszenia, oraz podnoszenia kwalifikacji indywidualnych jego członków.

Do pobrania statut: KLIK!