Moja pasja - moją siłą

Już niebawem uczniowie gimnazjum w Połańcu i ich rodzice będą mieli okazję brać udział w wielu działaniach profilaktycznych w ramach projektu Moja pasja - moją siłą:

wordle2

przygotowanego przez nasze stowarzyszenie.

Będą to zajęcia:

 - informatyczne

- teatralne

- dziennikarskie

- fotograficzne

- turystyczno –rekreacyjne

 

Ponadto we wszystkich klasach odbędą się profilaktyczne warsztaty pod nazwą „Dorastanie bez używek” oraz zajęcia z kuratorem sądowym.

Młodzież będzie mogła wziąć udział w konkursie literacko – plastycznym pod hasłem „Moja pasja – moją siłą” oraz uczestniczyć w ogólnoszkolnej imprezie na zakończenie projektu pod tym samym tytułem.

Dla rodziców zostaną wygłoszone prelekcje na temat wieku dorastania i substancji psychoaktywnych.

Zainteresowani rozwijaniem umiejętności wychowawczych rodzice zostaną zaproszeni na zajęcia warsztatowe.

 

Główne cele projektu to:

 1. Rozwój pasji i zainteresowań młodzieży poprzez udział w różnych odbywających się systematycznie zajęciach pozalekcyjnych.

2. Wzrost świadomości zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych i zapobieganie uzależnieniom wśród młodzieży.

3. Wzrost świadomości rodziców na temat wieku dorastania i zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych poprzez udział w dwóch prelekcjach.

4. Wzrost umiejętności wychowawczych rodziców poprzez udział w zajęciach warsztatowych.

 

Projekt realizowany jest w ramach zadania publicznego: wzrost świadomości zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych finansowanego przez wojewodę świętokrzyskiego.

Wkład własny do projektu – Urząd Miasta i Gminy Połaniec.

 

polaniec  Logo SUW 

p1

Joomla templates by Joomlashine