Dni Kultury Połanieckiej

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu zaprasza mieszkańców Połańca do udziału w wielu kulturalnych wydarzeniach w ramach projektu "Kultura dla Ciebie". Pracownikom Centrum życzymy powodzenia w realizacji projektu, a wszystkim odbiorcom wspaniałych wrażeń.

DniKulturyPolanieckiej

 

PROGRAM KULTURA DOSTĘPNA W POŁAŃCU

DNI KULTURY POŁANIECKIEJ 2015

w rytmie

"KULTURA DLA CIEBIE - cykl działań kulturalnych"

Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu znalazło się w gronie 169 placówek (muzea, biblioteki, teatry, ośrodki kultury i inne instytucje) z całej Polski, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2015 Kultura Dostępna.Dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego od września do końca roku Centrum Kultury i Sztuki, realizowało będzie projekt "KULTURA DLA CIEBIE - cykl działań kulturalnych". Celem zadania jest stworzenie ciekawej, a przede wszystkim bezpłatnej oferty kulturalnej dla mieszkańców gminy Połaniec i nie tylko, pozbawionych możliwości bezpośredniego dostępu do teatru, opery, filharmonii i dóbr narodowych. Cykl spotkań z kulturą ma służyć aktywizacji i integracji społecznej osób w różnym wieku. Chcemy pokazać, że sztuka, muzyka klasyczna i teatr nie są nudne, nie ograniczają i nie tworzą barier dla nikogo. Mamy nadzieję, iż dzięki projektowi uda nam się zburzyć społeczny stereotyp funkcjonujący w małych miejscowościach; że sztuka na wysokim poziomie jest droga i niedostępna dla przeciętnego odbiorcy.

W naszym bogatym harmonogramie znalazł się między innymi: Koncert GRAŻYNY ŁOBASZEWSKIEJ z zespołem Ajagore "CZAS NAS UCZY POGODY", koncerty familijne dla dzieci i dorosłych w wykonaniu Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach, spektakle taneczne w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca i spektakle teatralne z udziałem aktorów Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie.

Wstęp - bezpłatny z wejściówkami, które można będzie nabyć przed każdym działaniem w kasie Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Zapraszamy do udziału w projekcie.

 

   kulturadostepna

 

 

 

p1

Joomla templates by Joomlashine