Gimnazjalny program profilaktyczny „Moja pasja – moja siłą!”

 

Moja pasja moją siłą

Do zagadnienia zapobiegania używaniu środków psychoaktywnych przez młodzież podeszliśmy dwutorowo. Działania zostały zaplanowane tak, aby młodzież mogła rozwijać swoje zainteresowania oraz pasje, które są czynnikiem chroniącym przed uzależnieniami oraz aby uświadomiła sobie konsekwencje sięgania po środki psychoaktywne.

 

Aby rozwijać swoje pasje młodzież bierze udział w zajęciach:

 

  • informatycznych, gdzie powstają prezentacje na temat konsekwencji zażywania środków psychoaktywnych oraz pasji młodzieżowych, przy okazji gimnazjaliści nabywają nowych umiejętności informatycznych,
  • dziennikarskich, na których młodzież redaguje specjalny, profilaktyczny numer gazetki szkolnej - Gimnazetki,
  • fotograficznych, gdzie oprócz ćwiczenia umiejętności posługiwania się aparatem fotograficznym i fotograficznego dokumentowania działań projektowych młodzież zdobywa wiadomości na temat pasji wśród młodzieży i dorosłych w naszym mieście,
  • teatralnych, na których powstaje przedstawienie profilaktyczne,
  • turystyczno-rekreacyjnych, tzn. rajdach pieszych po najbliższej okolicy; odbyły się już dwa rajdy - 3 i 10 października, w których wzięło udział 40 gimnazjalistów; rajdom przyświecały hasła profilaktyczne przeciwko narkotykom i dopalaczom.

 

Druga część projektu – a więc zajęcia profilaktyczne dla wszystkich uczniów gimnazjum odbędą się już wkrótce - w listopadzie.

 

Gimnazjalny program „Moja pasja moja siłą!” realizowany jest ze środków wojewody świętokrzyskiego i Urzędu Miasta i Gminy Połaniec.

 

polaniec  Logo SUW 

 

 

p1

Joomla templates by Joomlashine