List do rodziców

Drodzy Rodzice !

 

Rozpoczynamy realizację projektu grantowego Stowarzyszenia "Bliżej" w ramach programu Działaj lokalnie 2017 pod nazwąMały i większy czyli razem kreatywnie. Cykl zajęć dla dzieci i młodzieży.Główny cel projektu to rozwój kreatywności dzieci i młodzieży, nawiązanie między nimi wzajemnych relacji opartych na szacunku, pomocy i zrozumieniu, wzmacnianie poczucia wartości w obu grupach, spędzanie czasu wolnego w ciekawy i miły sposób, jednocześnie ucząc się.

W ciągu jesiennych miesięcy (wrzesień, październik, listopad, grudzień) we wtorki, w godzinach od 16.00 -18.00 w świetlicy szkolnej przy Szkole Podstawowej w Połańcu będą się odbywać nieodpłatne zajęcia dla dzieci klas I-IV oraz młodzieży w wieku gimnazjalnym. Działania te, będą prowadzone w oparciu o trójki: dwoje dzieci w wieku 7-10 lat + nastolatek w wieku 14-15 lat. Młodzież będzie miała za zadanie wspieranie kreatywności dzieci, pomoc w rozwiązywaniu kłopotów w trakcie zajęć, wyjaśnianie wątpliwości, wzmacnianie poczucia wartości dzieci. Nastolatki zostaną wcześniej przeszkolone, aby nie robiły niczego za dzieci, ale razem z dziećmi i towarzyszyły im w ich kreatywności. Same również będą mogły rozwijać swoją twórczość uczestnicząc w zajęciach. Blok tematyczny zostanie poprzedzony zajęciami integracyjnymi oraz wycieczką do "kreatywnej krainy", w których wezmą udział wszyscy uczestnicy. Zajęcia integracyjne będą poprowadzone metodami pedagogiki zabawy. Trzydziestu uczestników projektu (dwudziestu 7-10 lat, dziesięciu 14-15 lat) będzie mogło odkrywać swoje zdolności, umiejętności, doskonalić je i zdobywać ciekawą wiedzę na różnorodne tematy działając kreatywnie i twórczo, a przede wszystkim bawiąc się wesoło w artystów, teatr, gry i doświadczenia.

 Główna część naszych działań będzie podzielona na cztery bloki tematyczne. W każdym bloku odbędą się po trzy dwugodzinne zajęcia: planszomania i temu podobne, doświadczenia na serio i na żarty, teatralne igraszki, DIY dla małego i dużego. Na wszystkich spotkaniach uczestnicy otrzymają poczęstunek.

Zapraszamy Państwa dziecko do uczestnictwa w projekcie. W związku z zaplanowanymi wydatkami finansowymi potrzebnymi do realizacji projektu prosimy o pisemne zobowiązanie się do udziału dziecka w zajęciach do dnia 11 września 2017 roku. Zobowiązania należy składać do wychowawcy klasy lub świetlicy szkolnej. Pytania można kierować do realizatorów projektu./ilość miejsc ograniczona/

 

Podpis dziecka:                                                                          Podpis rodzica, numer telefonu:

……………………                                                               ……………………………………

Realizatorzy projektu, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Połańcu, członkowie Stowarzyszenia „Bliżej”:                                                                                                                         

mgr Małgorzata Sokołowska
mgr Mirosława Młodzińska                                                                                          

mgr Grażyna Kamińska                                                                                                                     

mgr Urszula Żurawska

 

Dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj lokalnie: Fundację Aktywizacji i Rozwoju Młodzieży Farma.

Belka dzialaj lokalnie

FWOP 

p1

Joomla templates by Joomlashine