W Szkole Podstawowej w Połańcu „uczymy się razem żyrafiej komunikacji”

zyrafa
Żyrafa to dumne zwierzę o największym sercu. Niełatwo wyprowadzić ją z równowagi. Ma dystans do świata i jest symbolem komunikacji opartej na empatii – żyrafiej komunikacji.

Nasze Stowarzyszenie po raz kolejny stara się, aby relacje były na topie, aby ludzie byli bliżej siebie, słuchali się, byli uważni na uczucia i potrzeby swoje i innych. Tym razem chcemy do nowego sposobu komunikowania się (w języku żyrafy) czyli komunikowania się bez przemocy zachęcić uczniów szkoły, zwłaszcza klas piątych, ich rodziców i nauczycieli.

Projekt „Uczymy się razem żyrafiej komunikacji” zakłada dwa 6 – godzinne warsztaty dla dwóch klas piątych, dwa 2 – godzinne warsztaty dla rodziców tych uczniów, zajęcia w „Akademii uważnego rodzica” dla chętnych rodziców ze szkoły – 30 godz. warsztatów oraz cykl działań promujących język żyrafy w szkole, a mianowicie: dzień radości, dzień spokoju, dzień troski, dzień przyjaźni i dzień życzliwości, w ciągu których także będą działy się różne ciekawe wydarzenia.

Nie chcemy przemocy w szkole! Żyrafa rządzi!

W propagowaniu „żyrafiej komunikacji” wspierają nas: UMiG w Połańcu, Bank Spółdzielczy w Połańcu, Fundacja Wspomagania Oświaty w Połańcu.

pasek partnerow pion napis nowy