Warsztaty „Żyrafiej komunikacji” dla uczniów

zyrafaNa początku naszych działań projektowych zaplanowaliśmy warsztaty NVC, czyli porozumienia opartego na empatii, porozumienia bez przemocy - dla uczniów dwóch klas V. Jaka szkoda, że nie możemy zorganizować ich dla wszystkich klas./ My, po prostu nazywamy ten rodzaj porozumiewania się „żyrafią komunikacją.” Dlaczego żyrafa jest jego symbolem? Jest to zwierzę o największym wśród ssaków sercu, jest to zwierzę o najdłuższej szyi, więc może na wszystko spoglądać z góry, ma dystans, wreszcie to zwierzę dostojne, spokojne.

Dzieci bardzo szybko uczyły się nowego sposobu wyrażania swoich uczuć, potrzeb, próśb, były zaangażowane i naturalne. Przyglądając się im zauważyłam, że łatwiej im to szło niż osobom dorosłym. Bez analizowania, skrupułów, samokrytyki zabrały się za odmienianie swojego „języka”. Zajęcia były aktywne, angażujące wszystkich uczniów, ciekawe. Po nich uczniowie będą już na lekcjach wychowawczych i w życiu praktykować poznany język. Pomogą w tym wychowawczynie, które same są absolwentkami kursu NVC i już szykują żyrafie konspekty zajęć. Życzymy sukcesów, dobrej zabawy i pogłębiania klasowych relacji.

Po warsztatach dla dzieci odbyły się również zajęcia dla ich rodziców. Obie formy zajęć prowadziła pani psycholog Agata Olszak – Szymula. Dziękujemy Pani Agacie za współpracę.

Warsztaty NVC  

pasek partnerow pion napis nowy

fundacja bank spoldzielczy

 

 

p1

Joomla templates by Joomlashine